Kawa to jeden z bardzo kalorycznych napojów na świecie. Wysoka zawartość kofeiny sprawia, że jest on wybierany bardzo często przez ludzi na całym globie. Niektórzy piją niezwykle kaloryczne, czarne kawy bez mleka i bez cukru. Inni wolą te przepełnione ciepłym mlekiem, pyszną pianką, a do smaku dodają łyżeczkę cukru. Dla osób, które skrupulatnie liczą kalorie spożywanych posiłków i napojów, zadają sobie pytanie, ile kalorii ma kawa? Na całe szczęście, zależy to od sposobu przyrządzania, a także ilości cukru, mleka i innych składników. Filiżanka espresso ma bardzo kcal, więc śmiało możemy ją uwzględniać w swojej diecie, aby zrobić formę na lato!

Kaloryczność kawy – ile kalorii jest w filiżance kawy?

Nie jest to może zbyt popularny temat, ponieważ kawy bardzo ciężko jest sobie odmówić. Nie warto jej sobie odmawiać! Gdy liczymy kcal w każdym posiłku, warto sprawdzić kaloryczność kawy. Ile kalorii jest w filiżance kawy? Wszystko zależy od tego, jak bardzo postanowimy uzupełnić zawartość filiżanki dodatkowymi składnikami. Espresso lub americano mają w sobie niewiele kalorii. Pochodzą one z niewielkich ilości białek, a także tłuszczów, które są obecne w ziarenkach kawy.

Ile kalorii ma kawa espresso?

Jest to najbardziej kaloryczny sposób przyrządzenia kawy. Nie chodzi tu tylko o pojemność filiżanki espresso, ale także o brak dodatków w postaci mleka, a także cukru. Ile kalorii ma kawa espresso? Jedna filiżanka pojedynczego espresso to ok. 30 ml i ma w sobie ok. 2 kalorii. Jak widać, jest to bardzo niewiele. W przypadku espresso doppio, czyli podwójnego espresso, kalorii znajduje się ok. 4. Każda łyżeczka cukru to ok. 20 kcal. Kawa americano podobnie jak doppio ma także 4 kcal. Kawa rozpuszczalna ma również bardzo podobną wartość kcal co kawa americano i doppio. A co z większymi kawami bez mleka? Kawa przelewowa o pojemności ok. 300 ml ma w w sobie ok. 1,5 kalorii. Jeśli słodzimy, musimy pamiętać, o tym, że nasza kawa będzie miała o 20 kcal więcej (na każdą jedną łyżeczkę cukru).

Ile kalorii ma kawa z mlekiem?

Kawa z mlekiem i cukrem to alternatywa dla tych, którzy nie lubią gorzkiego i budzącego smaku małej czarnej kawy. Ilość kalorii w kawie z mlekiem będzie zależne od tego, jakie mleko użyjemy do naszego naparu. Tym bardziej tłuste mleko, tym więcej kalorii dodamy do naszej kawy. 1 szklanka mleka 2% to ok. 128 kcal, a 1 szklanka mleka 3,2% to ok. 153 kcal. Do kaw coraz częściej jest dodawane mleko 0,5% (98 kcal w szklance mleka), a także mleko sojowe (105 kcal w szklance mleka).

Ile kalorii ma kawa – tabela

Przed wyborem danej kawy w naszej ulubionej restauracji, warto zerknąć na ich kaloryczność i dowiedzieć się, ile kalorii ma kawa. Tabela przedstawiająca kaloryczność wszystkich najpopularniejszych kawowych napojów powinna w tym pomóc:

  • Espresso – 2 kalorie.
  • Podwójne espresso (doppio) – 4 kalorie.
  • Kawa rozpuszczalna – 4 kalorie.
  • Kawa przelewowa – 1,5 kalorii.
  • Flat white – 120 kalorii.
  • Latte – 160 kalorii.
  • Cappuccino – 150 kalorii.
  • Kawa z mlekiem (3,2%) – 157 kcal.
  • Kawa z mlekiem (1,5%) – 132 kcal.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *